Steve Di Giorgio er et navn alle kjenner.
Quadvium, progressiv metalfusion

Anchors melder inn ny ep.
Metalcorebandet slipper altså ny ep, ‘Hightower’ kommer ut kommende torsdag, men det har allerede dryppet smakebiter. I tillegg til et par andre låter, som du finner i linken over, kan du sjekke ut ‘The Death Of Tomorrow’ under her.
«The Death of Tomorrow er tredje låt ut, og er låten som ligger nærmest det lydbildet bandet er kjent for fra sitt første album. Denne låten er en mer tradisjonell metalcorelåt, samtidig som den flettes fint inn med den mer tekniske retningen bandet har tatt lydbildet sitt.
Teksten reflekterer over menneskers påvirkning på verden og ironien bak ødeleggelsene som forårsakes i søken etter utvikling. Refrengets åpningssetningen When the skies turning grey is signs of modern day setter et bilde til viktigheten av å være oppmerksom på påvirkningen vi har på verden og hvordan vi kan bedre den.»
Bandet har brukt godt med tid til å snekre nytt materiale, men «…en lang periode med skriving kan Anchors stolt presentere en ny EP der bandet har skreddersydd et lydbilde som utfordrer hver og en av medlemmene.»
På torsdag altså.
«De nye låtene bærer preg av en tung og teknisk komposisjon, sammen med kjente elementer fra Anchors tidligere katalog. Låtene på Hightower utfordrer bandet i en langt mer teknisk retning enn tidligere. EP’n gir deg en vegg av gitarer, sammen med en tung og teknisk bass som ikke er redd for å ta plass! Trommene gir låtene en hastighet langt over hvilepulsen og vokalen er hissig med et tydelig budskap. Bandet har implementert et hardtslående lydbilde med en mix av synth og orkester som sammen med resten gir en komplett komposisjon som bandet gleder seg til å dele med resten av verden.»