Til uka er det fest i flotte Ravndalen i Kristiansand.
Ravndalen Live 2025

Til uka er det fest i flotte Ravndalen i Kristiansand.
Spesielt på fredag er det en spennende dag, der Jan Kenneth@Ravndalen Live sier at dette er en «…helt vill lineup spør du meg og her er det bookingsjefen som har rigga til med STOR lidenskap og med hjertet utenpå skjorta.»
Billetter finner du HER.
Du får blant annet det idiotisk fete livebandet Hedvig Mollestad Trio, som imponerte meg stort under Tons Of Rock tilbake i 2022: Jeg skrev blant annet:
«Dette er definisjonen av sommerlig festivalrock! Helt klart topp 5 for meg i år. Musikken er av og til litt Zeppelin, litt Hendrix, litt progga, død så bra det var.»
Et litt eldre liveopptak jeg digger, men de er like fete i dag:
Engelskmennene i The Darkness bør være godt kjent, og har godt rykte på seg i å levere kanonkonserter. «The Darkness spiller en energisk blanding av det vi vil kalle glamrock og hardrock med en deilig falsett-vokal signert Justin Hawkins. Bandet slo gjennom i 2003 med Permission to Land, som blant annet inneholdt hiten I Believe in a Thing Called Love.»
Australske Civic: «Hos Civic finner vi råe, brennende gitarer, hamrende rytmer, drivende bass og vokal som smelter sammen med veggen av lyd. Dynamikken mellom kaos og kontroll skaper en vev av melodier og teksturer, fylt av nostalgi og vokale variasjoner som utvider lydbildet langt utover én sjanger.
Amerikanske The Last Internationale leverer rock, hardrock, med fet groove og litt garasjestemning. «The Last Internationale (TLI) er et New York-band dannet av sangeren Delila Paz og gitaristen Edgey. Vi snakker ekte rock med punkens tekster.
Musikken deres kan høres på TV-serier som The Blacklist, Banshee, True Detective og andre.»