Bladet spesialiserer seg på Nwobhm.
Overdrive Magazine, konkurranse

Connect the Circle, nytt album i komminga. Tittelen på skiva er ‘Epicenter’.
«Epicenter forventes å flytte grenser for hva fansen kan forvente av norsk progressiv metal, både musikalsk og tematisk.»
Bandet røper at det dreier seg om en historisk katastrofe, og reiser tilbake til 1908 for å dokumentere «…en av historiens mest gåtefulle eksplosjoner. Utgivelsen markerer andre kapittel i bandets ambisiøse katastrofe-trilogi – et konseptuelt dypdykk i tragiske og groteske hendelser som har preget menneskeheten.»
«Der forgjengeren satte standarden, tar Epicenter lytteren med til Sibir og den massive Tunguska-eksplosjonen som skjedde på begynnelsen av 1900-tallet. Gjennom en kombinasjon av atmosfærisk musikk, dyster lyrikk og bandets karakteristiske teatralske vokal, er målet å male et sonisk bilde av den voldsomme hendelsen som rystet verden.»

«Innspillingen foregår blant annet i de anerkjente lokalene til The Norwegian Sound. Bandet har nok en gang fått med seg ringreven Peter Michelsen bak spakene. På selve albumet så er det fortsatt tromme-virtuosen Baard Kolstad (Leprous, Rendezvous Point) som trakterer stikkene og sørger for et massivt rytmisk fundament.»
Ny fast trommeslager ble nylig annonsert, sjekk artikkel på Jon Erik Bokn HER.
