Reutgitte demoer er i fokus.
Thorns-/Stigma Diabolicum

Full tittel: «Lost In The Black Divide»
Selskap: Pure Steel Records
Release: 22.09.17
Us-Metal fra bandet med det merkelige navnet.
Og skiva er absolutt helt ok, for i strømmen av utgivelser fra Pure Steel, finner man av og til noen som hever seg over midtsjiktet.
Metallen er bra, frisk og med flere supre soloer, men med den tidligere Vicious Rumours-gitaristen Kiyoshi Morgan på laget er vel det ingen overraskelse. Vokalist Scott leverer også bra, faktisk er alle i bandet greit skolert og i stand til å løfte låtene sammen.
Selv sier de at de ivaretar metallen og hardrocken type Maiden, Priest, tidlige Leppard, og hiver du inn en solid dose Us-metal her, er du sikkert i mål. Klassisk metal, bra vokal, skiva er rett og slett veldig bra.
Anbefales om du er litt Nwobhm-, Thin Lizzy-, Maiden-fan og liker det klassisk og bra levert. Trekk for See You Again, som nesten tippet over i å bli pop.
6,5/10
Tracklist: