Hjorten Scene er stedet å være.
Dødheimsgard + 2 (Trondheim, 22.11.25)

Og alt skjer fra Trondheim med hardrock som våpen. Jeg fikk manager og medprodusent Mikael som motpart til intervjuet, han svarer på vegne av bandet.
Invaded, velkommen til Heavymetal.no! Har dere det bra?
«Takk for det! Vi har det bra, spesielt nå som vi går inn i en spennende høst med flere konserter og albumslipp!»
Les anmeldelsen HER.
Trondheimsband, sentrum eller ute i byens periferi?
«Vi er sentrumsbasert, og det er bare trøndere i bandet.»
Hvordan er det å være Invaded, bo i Trondheim, fungere som band, ligger mye til rette for dere der? Er metal-/hardrockmiljøet bra, og et dere er aktivt i?
«Fra starten av dette prosjektet har Thomas og jeg hatt fokus på å ha et godt miljø innad i gruppa. Dette skal være en plass med tillit og hvor man føler at man er der for hverandre.
Det er en veldig god kjemi innad og alle bidrar med sitt. Det er som en liten familie, spesielt nå som vi føler at vi har funnet de riktige personene som er med i Invaded
Det er et stort miljø for metal i Trondheim, men ikke noe vi er en del av. Når det kommer til hardrock er det vel egentlig ikke noe miljø her, men kanskje vi skal vekke liv i det?»
Absolutt!!

Medlemmene, får vi en kort presentasjon? Gjerne også hva medlemmene har gjort før og kanskje gjør parallelt med Invaded:
Marita (vokalist): «Hun har vært både vokalist, gitarist og bassist i mange år. I de senere årene har hun vært bassist for Starvation og hatt flere utgivelser med Enevelde. Vokalmessig har hun bidratt på utgivelser av Manes og Lethe.»
Sander (bass): «Han har spilt i forskjellige rockeband i 10 år før han ble med i Invaded.»
Thomas (trommeslager): «Trommis med passion for hardrock. Han har vært involvert i flere prosjekter i forskjellige sjangre, som black metal. Han har alltid havnet tilbake på hardrock da det er lidenskapen. Thomas har produsert musikk siden 2008, og startet Prosjekt Invaded rundt 2021. Han komponerte demo til hele albumet vi gir ut nå i 2025.»
Alex Gregersen (gitarist): «Alex har jobbet i flere egne prosjekt, men de senere årene var han leadgitarist i Arania. Kom i prat med Mikael når Invaded slapp sin første låt, og ble mer og mer involvert i prosjektet før han tok steget og ble med for fullt.»
Alex R. Bakken (gitarist): «Han var en trofast gitarist i bandet Pånnivågn i mange år, og er det nyeste tilskuddet i Invaded.»
Mikael (manager og medprodusent): «Er relativt fersk i musikkbransjen, men har jobbet med utvikling av mennesker i flere år. Ble med i Invaded som gitarlærling tidlig i prosjektet. Ble ofte med Thomas i studio for å lære om produksjonen rundt en sang og et album. Når vi til slutt fikk så gode gitarister i bandet ble det naturlig at Mikael steg inn i en managerrolle, men som også fortsatt er gira på gitaren.»
Stadionrock/-hardrock nevnes, følelsen av at bandet leverer noe som kler en slik setting. Er ambisjonene deretter? Og hvilke band/artister i stadionformatet lar Invaded seg påvirke av?
«Vi drømmer selvfølgelig stort, men ambisjonene først og fremst er å vise frem vårt produkt som vi er utrolig stolte over, samt det å gå på en scene for å representere Invaded. Så får vi se hvilke resultat vi ender opp med.
Vi blir inspirert av mange forskjellige band, men for å trekke frem noen; Europe, Mötley Crüe, H.E.A.T og Whitesnake.»
Hva slags tematikk har dere i tekstene? Er det temaer som er viktige? Eller er tekster sekundært? At de er et nødvendig onde som skal ligge kult i låtene, men musikken og imaget er førende?
«Denne er litt vanskelig da vi har vært flere tekstskrivere. Men i hovedsak ønsker vi jo at teksten skal ha en mening og en rød tråd gjennom låta. Så noen av sangene er lystig og glad, mens noen andre er litt mer nedpå og sårbare.»
AI-cover? Om så hvorfor? Og hva legger dere i bildet og tittel?
«Vi har vært inne på flere mulige løsninger når det kommer til både singel- og albumcover. Det at vi endte opp med et AI-produsert cover handler rett og slett om tid og budsjett. Vi har gjerne skulle fått en artist til å lage noe kult for oss, men vi har hatt fullt fokus på selve musikken. I tillegg er det jo en relativt stor kostnad som vi ikke har kunnet prioritert da vi har prioritert å kjøpe inn utstyr slik at vi er klare til å gå på scenen.»
Albumet er selvlaget, og da selvfinansiert, har det vært en grei prosess? Selv om man har mange hjelpemidler i dag, koster det jo å lage et album.
«Det har vært en lang, men morsom prosess. Vi har et studio til Thomas, som har vært hovedmotoren når det kommer til det med mixing og mastring. Han hadde mye studioutstyr fra tidligere prosjekt som gagnet oss nå. Når vi har manglet noe utstyr eller lignende, har vi blitt enige om å spleise på det da vi alle forstår at det er billigere i lengden å gjøre dette selv.
Utover produksjonsprosessen til albumet har vi funnet fine løsninger når det kommer til innspilling og rutiner. Dette har vær en prosess vi har lært masse av, og kommer til å ta med oss videre til neste album når det skal påbegynnes.»
Og har dere prøvd å fiske etter selskaper, samarbeidspartnere? Eller er det en jobb dere håper kommer lettere på plass når debutskiva er ute?
«Vi har ikke aktivt gått ut for å finne noen samarbeidspartnere. Mikael har hatt noen følere ute, men det er en enighet om at slike ting kommer nok lettere når vi har et produkt å vise til. Det må nevnes at Mikaels nabo, som er kjøpmann i Trondheim, har sponset energidrikk til oss, og har nevnt at vi kan komme å hente litt hospitalitysnacks i forbindelse med liveopptredener. Dette syns vi jo er meget stas. Shoutout til Asgeir!»
Hvordan jobber dere med promotering? Er det egeninnsats, eller kjøper dere slike pakker fra aktører som jobber mot mediene? Her i Norge er det jo ikke så mye kanskje, men om man skal lukte utenfor grensene?
«Vi gjør jo alt av sosiale medier og promotering selv, dette er jo en post som tar ufattelig mye tid og energi. I den siste tiden har vi prøvd litt forskjellige fremgangsmåter, vi har prøvd diverse pakker, vi har prøvd kun word of mouth og kun deling på våre private sider.
Sosiale medier er jo ekstremt viktig i dagens samfunn, og vi skal gjøre så godt vi kan med å skape bra og morsomt content, så får vi se senere om det blir via oss selv eller en tredjepart.»
Jeg takker stort for tiden dere hadde å avse, har dere noen avsluttende or, tanker, oppfordringer, hat og elsk, linker til musikk og merch, her er et flott sted med ubegrenset plass :):
Først og fremst ønsker vi i Invaded å takke dere i Heavymetal.no for å gi oss et intervju.»

«Vi må benytte anledningen til å nevne at vi skal ha 2 konserter i høst utover den fantastiske konserten (bilde over), hvor vi var special guest for våre venner i Malabari, på selveste Rockheim.