Subtrees, skive og konsert

Foto: Jorann Ruenes

Førstkommende fredag er det releaseparty i Kristiansand.

Kjøp billett! Dritfett om du tar turen, det er metal, hardrock, hjerterom, dunkelt og doomy, og du trengs for å komplettere kvelden!

Arrangementet på Facebook

På Kick Scene i Kristiansand skal Subtrees kjøre gig, sammen med det klassiske hardrock-/metalbandet PowerRide og Omegashift, som spiller tung doomy musikk.

Et liv i skyggene

På fredag er det altså releasedag for albumet, da kan du sjekke ut strømmetjenestene og sjekke ut ..a lifetime in the shadow..’. På konserten og via bestilling kan man sikre seg fysiske kopier.

Musikken til Subtrees er ikke lett å forklare, det er heavy og dypt, og beveger seg mellom heavy og hardrock, rock og enkelte popelementer, men mørket og følelsene gjør dette til et band som vil appellere til et bredt publikum. Vokalist Rikard legger igjen noen pekere: «Groovy, twisted, indie, metal – Rooted in Rock er vel det som beskriver bandet best.»

Subtrees@Facebook

Konsert i Oslo 23. mai

Uka etter, i Oslo og på John Dee, spiller Subtrees gig sammen med Blodsmak, som Rikard sier er «…Norges feteste liveband, og post-/hardcorebandet Lüdo, som har null grenser.»

Arrangementet på Facebook

«En mørk, sjangerfri form for rock/metal som henter inn elementer fra goth, doom, prog, industri, synth og poprock: tungt og melodiøst, dystert og fengende, og fullstendig kompromissløst, fra poppregede rockerefrenger til blytunge metallriff.»

Sjangerfrihet
Foto: Marius Egebakken

Produksjon og mastring

«..a lifetime in the shadow.. er produsert av Stein Roger Sordal (Green Carnation/Sordal) og mastret av Lawrence Macrory (en mentor på lyd i det som defineres som ‘ Gøteborg-scenen’ innen metal; les Meshuggah, Katatonia osv ). 

Skiva er spilt inn i Krutt Studio av John Ronny Bøe og Brown Sound Studio av Sordal. Låtene er skrevet av Rikard Klungland (med unntak av Going Home, den er laget av Sordal) og arrangert av Klungland/Sordal

Lineup:

  • Rikard Klungland vokal
  • Charlotte Schøgren vokal
  • Hans Dalen gitar
  • Petter G Jensen trommer
  • Stig Torsmyr bass

«SubTrees er rock uten å være rock, metal uten å være metal, goth og synth, uten å være akkurat det!»