Karmøygeddon 24 Paradogmata Ad Hmno 500x80

Karmøygeddon 2023, komplett lineup

av yngve

327159213 509772274619647 3098124700308165319 N

Da er alle band på plass, med tider og dagfordeling.

Finske Omnium Gatherum er siste bit i puslespillet.

Torsdag 4. mai:

Main stage - Gassco Stage

23.30 - Kamelot (headliner)
21.55 - Sólstafir
20.25 - Rotting Christ
19.00 - Bloodred Hourglass
17.45 - Bloodbound
16.30 - Evig Natt

Small Stage - Multi Stage

01.05 - Moist Bois
23.00 - Saor
15.40 - Arkentype
14.35 - Hypermass
14.20 - Dørene åpner

Fredag 5. mai:

Main Stage - Gassco Stage

23.40 - Dirkschneider (headliner)
22.00 - Pain
20.30 - Marduk
19.05 - Krzysztof Drabikowski's Батюшка - The original
17.50 - H.E.A.T
16.35 - Sakis Tolis
15.25 - Omnium Gatherum

Small Stage - Multi Stage

01.00 - Vulgar Display Of Cover
23.10 - Ved Buens Ende
21.30 - NightFall
18.40 - Iotunn
14.15 - Sorcerer
13.10 - Ereb Altor
12.15 - Sinsid
12.00 - Dørene åpner

Lørdag 6. mai:

Main stage - Gassco Stage

23.30 - D-A-D (headliner)
21.45 - Danko Jones
20.15 - Insomnium
18.50 - Moonsorrow
17.25 - Scar Symmetry
16.10 - Dreamshade
15.10 - Metalite

Small Stage - Multi Stage

01.10 - Bon Scotch
21.15 - Wormwood
18.30 - Oceans
15.40 - Wolfheart
14.25 - Backstreet Girls
13.20 - Dold Vorde Ens Navn
12.20 - Ambush
12.00 - Dørene åpner

***

Nyhet fra 19.12.22:

Da kom det på plass flere band til 2023-utgaven av Karmøygeddon:

  • Danko Jones
  • Pain
  • Vulgar Display Of Cover
  • Moonsorrow

***

Nyhet fra 16.11.22:

Karmøygeddon 23

Da er det tid for ytterligere fortetting på Karmøygeddons poster. 

Johnny legger igjen et knippe artister, og du finner oppdatert lineup rett under her.

  • DirkSchneider headliner fredagen (05.05.22), med Acceptshow!
  • Marduk (fredag)
  • Bloodbound (torsdag)
  • Sakis Tolis fra Rotting Christ (fredag)
  • Metalite (lørdag) 
  • Moist Bois (torsdag)

***

Nyhet fra 15.08.22:

Flere band er klare for neste års festival:

  • Backstreet Girls (Tiende gang de spiller på Karmøygeddon)
  • Batushka (The Original)
  • Bloodred Hourglass
  • Bon Scotch (Tribute to Ac/Dc)
  • D.A.D.
  • H.E.A.T.
  • Hypermass
  • Saor
  • Solstafir
  • Ved Buens Ende
  • Wolfheart

Karmøy 23 Header

Nyhet fra 09.06.22:

Første dose til neste års festival er herved på plass:

  • Ambush (Sverige)
  • Arkentype
  • Dold Vorde Ens Navn
  • Dreamshade (Sveits)
  • Ereb Altor (Sverige)
  • Evig Natt
  • Insomnium (Finland)
  • Iotunn (Danmark)
  • Kamelot (Headliner torsdag)
  • Nightfall (Hellas)
  • Ocean (Tyskland)
  • Rotting Christ (Hellas)
  • Scar Symmetry (Sverige)
  • Sinsid
  • Sorcerer (Sverige)
  • Wormwood (Sverige)

Karmøygeddon@www