Dynazty «Game Of Faces»

Selskap: Nuclear Blast

Release: 14.02.25

Sukkersøtt og samlebånd.

Dynazty@www

Men allikevel er det fengende, og på tross av at det jeg har hørt før er veldig likt innholdet på denne nye skiva, er det lett å henge med. Men substansen er jo fraværende.

Svenskene har sikret seg en god posisjon innen Mgp-metallens høyborg. Og der leverer de veldig bra. Men du skal nok være litt fan av denne stilen for å få full uttelling, selv om mange nok har dette som en guilty pleasure eller er bredbeinte nok til å favne svenskene. Liker det man liker er en bra fane å gå under.

Produksjonen er type feilfri, men i min verden altfor overprodusert. Men til sitt bruk er dette gull, slik musikk trenger svulstige vegger av lyd og minimalt med organiske følelser.

Tracklist:

  1. Call of the Night
  2. Game of Faces
  3. Devilry of Ecstasy
  4. Die to Survive
  5. Fire to Fight
  6. Dark Angel
  7. Fortune Favors the Brave
  8. Sole Survivor
  9. Phoenix
  10. Dream of Spring
  11. Mystery

Når jeg hadde hørt gjennom skiva, etter hver runde, følte jeg i stor grad at jeg hadde hørt det før eller at mange av låtene var svært like. Mulig jeg tar feil, men de løser ofte arrangeringen på det jevne likt, og disse catchy refrengene drar på og er lette å like. Her ligger nok mye av nøkkelen til bandet, refrenger som blir pumpet bra opp i studio, og smurt på til de nesten selger seg selv.

For fans av Battle Beast, Nightwish etter andreskiva og et par album fram kanskje? Og Amaranthe? Dynazty så jeg live for et par år siden, og da så jeg et band som jobbet for hyra. «Og det som er kult er at det ikke er så mye mer enn et liveband vi ser, ikke masse juks og fanteri. Noen effekter og tangenter/sampler spes det på med, men jeg likte at de svetta og jobba seg gjennom setlisten som et ordentlig band. «

Karakteren er nok litt farget av at jeg ikke helt er her selv, men at det samtidig er godt over snittet i at de leverer proft og bra. Men det er grenser for hvor mange skiver et band kan gi ut uten å fornye seg minimalt. Sier jeg som liker Motörhead, hehe.

6,5/10

10. september kommer de til Oslo og John Dee.