Deep Purple til Kristiansand

©earMUSIC, foto: Jim Rakete

Nyhet kom for litt siden, her er mer info.

Det er festivalsjef for Dirty Old Town Live, Jan Kenneth, som tipser. Han forteller at dette er en endagsfestival man har valgt å legge under paraplyen til Sommerbris. Og det samarbeidet kan du lese mer om litt under her.

Men først, her er billettlink, som du selvsagt benytter deg av med en gang!

Deep Purple, som de fleste vet hvem er og har et forhold til, er altså klar for Kristiansand til sommeren. Odderøya Amfi vil bli et spektakulært sted å være når Jan Kenneth og co. syr sammen denne dagen. 14. juni er datoen å notere i almanakken. «Flere artister og band vil bli sluppet fortløpende utover høsten og vinteren. Transeth lover publikum en bred helaften med rock som fortegn.»

«Vi har ønsket oss Deep Purple, og jobbet mot dette, i mange år – og endelig skjer det! Så nå hiver vi oss rundt» sier Jan Kenneth. «De står bak historiens mest kjente gitarriff og er et fantastisk liveband.

Bandet var med på å skape hardrocken slik vi kjenner den i dag, og har levert tidløse klassikere i godt over fem tiår (!!!), og vi gleder oss noe helt vilt til å få oppleve allsangen i sommernatten på (også legendariske) Odderøya

Jan Kenneth Transeth, foto: Lisa Mari Bynes

To av Sørlandets største arrangører inngår samarbeid!

Dirty Old Town og All Things Live inngår i anledningen et samarbeid med Sommerbris, slik at Dirty Old Town Live blir en forlengelse av Sommerbris.

«Sommerbris stiller jo med tidenes Odderøya-rigg til neste år, derfor ringte jeg festivalsjef i Sommerbris, Heine Strømme, med en gang muligheten kom, og hørte om han var hypp på å samarbeide, sier Transeth. 

Og Strømme var særdeles positiv: «Vi bygger jo en svær, fet festivalarena på Sommerbris, som dessverre bare brukes i to dager. Så da Janki ringte og ville bruke området vårt, var det bare gøy. Kanskje er dette kimen til at vi kan utvide selve Sommerbris i fremtiden» ymter Strømme, og avslutter: «Vi gleder oss til dette.»

«Begge parter er skjønt enig i at dette samarbeidet vil bidra til å styrke arrangørfellesskapet i Kristiansand», sier Transeth. Her blir det med andre ord anledning til å tilbringe sommerdager på Odderøya og oppleve både internasjonale og norske stjerner hele tre dager til ende.

***

Og mens de fleste nynner på ‘Smoke On The Water’, slår jeg et slag for en av de bedre og ukjente sangene fra 1972-perlen ‘Machine Head’, som vi helt sikkert ikke får høre på Odderøya. Husk at alle band som har blitt kjent og fått en hit alltid har bedre låter om man graver litt (gammelt jungelYngveord).