Hard kveld på Sub Scene (Oslo, 26.09.26)

Tre band stiller på scenen, fra svart til død.

Det er pr-ansvarlig på SubScene, Kamilla, som tipser. Hiv deg inn HER om du vil kjøpe billett.

Dørene åpner 19:00. det fri alder (hurra!), og her er banda som skal underholde:

  • Zustand Null kombinerer svartmetallens mørke og dødsmetallens tyngde med industrielle undertoner, i et mørkt og intenst lydbilde preget av dissonante riff og kompromissløs energi. Oslokvartetten forener råskap og teknisk presisjon i et uforutsigbart uttrykk som veksler mellom det brutale og det hypnotiske. Med et nytt album ventet rundt årsskiftet, står de klare til å innta Sub Scene i september.
  • Recoil ble dannet i slutten av 2021 og henter inspirasjon fra hele metalverdenen, med røtter i deathmetal. Bandet slapp sin debut-EP i slutten av 2024, etterfulgt at to turnéer i Sverige og Europa. I startet de arbeidet med andreplata, Timora, som ble sluppet i vår. Timora er starten på et nytt kapittel for bandet, både musikalsk og kunstnerisk
  • Kallbrand er et norsk/svensk death metal-band som kombinerer teknisk presisjon med rå, gammeldags brutalitet. Musikken henter frem kaoset til Cryptopsy, villskapen til Vitriol og grooven til Dying Fetus. Med røtter i både hardcore, black metal og klassisk dødsmetall trer Kallbrand inn på scenen med et tydelig mål: å gi ut sin debut-EP i løpet av sitt første år. Dette er lyrisk voldelig, musikalsk mørkt og kompromissløst raskt — ekstrem-metall slipt til en knivsegg.